KOSTKI Laureaci 2014

LAUREACI KOSTKI  2013/2014

Laureat w kategorii Nauczyciel ROKU

Katarzyna Kowalczyk

 

Laureat w kategorii nagroda Dyrektora WYJĄTKOWY NAUCZYCIEL

Agnieszka Krupa

Laudacja wygłoszona przez Dyrektora o. Pawła Brożyniaka SJ

„KOSTKA powstała dwa lata temu, dokładnie wtedy zostało powierzone mi zadanie organizacji i prowadzenia pierwszej publicznej jezuickiej szkoły w Polsce. Każdy obecny tutaj nauczyciel i pracownik szkoły zadawał sobie pytanie: jak będzie wyglądać powstająca placówka?, jaka będzie nasza przyszłość?.

            Wspólnie podjęliśmy wyzwanie tworzenia szkoły. Wśród tych, którzy zaryzykowali jest również Ta, która uwierzyła i podjęła wyzwanie budowania KOSTKI. Z ogromnym oddaniem przyjęła obowiązki wychowawczyni i koordynatora zespołu wychowawców. Jej uczniowie wraz z rodzicami dobrze wiedzą z czym wiązało się to niełatwe zadanie. Nie ulegając jednak zwątpieniom wytrwale doprowadziła swoich uczniów do celu. Łącząc wiedzę z doświadczeniem ma swój ogromny wkład w budowanie KOSTKI w duchu pedagogiki ignacjańskiej.

            Po uważnym namyśle i konsultacjach postanowiłem nagrodę Dyrektora „Wyjątkowy Nauczyciel”, w roku 2014, przyznać Pani Agnieszce Krupie”.

 

Laureat w kategorii WYJĄTKOWY dla KOSTKI

O. Wojciech Ziółek SJ

Laudacja wygłoszona przez Dyrektora o. Pawła Brożyniaka SJ

„7 marca 2012 roku otrzymałem telefon z zapytaniem czy jezuici byliby zainteresowani poprowadzeniem gimnazjum Na Kozłówce w Krakowie. 9 marca po raz pierwszy przyjechałem na „Kozłówek” i spotkałem się z dyrekcją szkoły, przedstawicielami grona pedagogicznego, uczniami i pracownikami administracji i obsługi.

            Poinformowałem o tym mojego przełożonego, Ojca Prowincjała Wojciecha Ziółka SJ, który postanowił zwołać swoich doradców, przedstawić im propozycję i ostatecznie podjął decyzję, aby rozpocząć rozmowy z Urzędem Miasta Krakowa na temat warunków prowadzenia szkoły. Od tych decyzji, zaczyna się historia KOSTKI, pełna zwrotów i nieprzewidzianych sytuacji. W końcu, 13 czerwca Ojciec Prowincjał podpisał Akt Założycielski KOSTKI, zatwierdzając jej nazwę oraz patrona św. Stanisława Kostkę. Z błogosławieństwem Ojca Prowincjała rozpoczęliśmy prace remontowe na pierwszym piętrze mające na celu przygotowanie i wyposażenie klas tak, byśmy mogli spełniając formalne wymagania przyjąć uczniów i rozpocząć pierwszy rok szkolny KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie.

            Od początku KOSTKA ma w Ojcu Prowincjale swojego przyjaciela, który dobrym słowem i hojnym gestem przyczynił się do powstania i rozwoju tego, jak sami widzimy, wyjątkowego gimnazjum”.

           Drogi Ojcze Prowincjale to wszystko sprawia, że stałeś się wyjątkowy dla KOSTKI, twoja odwaga i zaufanie jest dla nas wielkim świadectwem. Dzięki Tobie jest KOSTKA i my którzy ją tworzymy. W tym duchu również staramy się odważnie budować szkołę opartą o etos pedagogiki ignacjańskiej, aby uczniowie na wzór św. Stanisława KOSTKI mieli okazję odkrywać i realizować swoje talenty i pragnienia stając się ludźmi dla innych w duchu służby Polce i Kościołowi.

            Jednogłośnie postanowiliśmy aby nagrodę Wyjątkowy dla KOSTKI w roku 2014 wręczyć właśnie Tobie. Bardzo się cieszymy, że jesteś pośród nas, że możesz odebrać nagrodę osobiście wobec nas wszystkich”.