Kreatywnego Kostkowicza Koleżeńskie Kontakty z Kulturą miały tym razem miejsce w Teatrze Groteska. Dnia 10 marca 2017 roku 40-osobowa grupa uczniów pod opieką Pań Agnieszki Szefer-Walas i Anny Zdanek udała się do ww. teatru na spektakl pt. „Skąpiec”.

Historia zaślepionego żądzą pieniądza Harpagona jest aktualna także dzisiaj. Starzec kochający pieniądze zaniedbuje swoje prawie dorosłe dzieci, nie licząc się z ich zdaniem i pragnieniami. Wszystko przelicza na pieniądze – nawet uczucia poddaje „wycenie”.  Dobrze, że zawikłane perypetie miłosne, rodzinne i finansowe kończą się – jak zwykle w komedii – szczęśliwie.

Źródło: strona internetowa http://www.groteska.pl

Sztuka Moliera zagrana przez aktorów Teatru Groteska bawi przez dwie godziny wartkimi, żartobliwymi dialogami. Dużą wartością spektaklu są maski odnoszące się do stylistyki commedii dell’arte, a także piękne kostiumy, dekoracje i muzyka nawiązujące do epoki.

Dziękujemy za wspólnie spędzony piątkowy wieczór. W planach kolejne wyjście do teatru

Zapraszamy serdecznie!

Agnieszka Szefer – Walas, nauczyciel języka polskiego