Dnia 20 listopada br. Chętni uczniowie pod opieką Pań: Iwony Poręby, Katarzyny Kowalczyk i Anny Zdanek wybrali się do Teatru Bagatela na spektakl pt. „Czego nie widać”. Autorem komedii jest Michael Frayn, a sztukę wyreżyserował Maciej Wojtyszko. Sztuka w genialny sposób pokazuje, co kryje się po „drugiej stronie lustra” teatralnej sceny.
Zbliża się premiera przedstawienia „Co widać”. Roztargnieni artyści przeprowadzają próbę generalną. Okazuje się jednak, ze nic nie jest dopracowane.
W II akcie scenografia na scenie zostaje odwrócona, a widzowie przeniesieni w świat kulis. Tu rozgrywa się prawdziwy dramat, ale artyści mimo wszystko starają się zatuszować problemy i odegrać przedstawienie. Aktorom towarzyszy wiele emocji.
Polecam wybrać się na spektakl „Czego nie widać”, by zobaczyć tę nietypową odsłonę teatru. Gwarantuję ból mięśni brzucha od ciągłego śmiechu.

Małgorzata Mikler kl. IIIh

www.bagatela.pl

Iwona Poręba, nauczyciel języka polskiego

Katarzyna Kowalczyk,nauczyciel języka polskiego, koordynator ds. wolontariatu