12 maja 2013r. uczniowie klasy II a: Iwona Małysa, Kuba Malski , Mateusz Frączek i Damian Król z II b uczestniczyli w czwartym i ostatnim w tym roku wykładzie w Instytucie Fizyki UJ na temat fizyka może być ciekawa. Prowadzący pan doktor Marek Gołąb pokazał mnóstwo doświadczeń dotyczących różnych dziedzin fizyki.

Wykłady te w znakomity sposób poszerzają wiedzę uczniów, rozwijają zainteresowania i pobudzają do dalszych poszukiwań w świecie wiedzy.

Zdzisława Rogozińska, nauczyciel fizyki

Kolejne wyjście na Uniwersytet Jagielloński zrobiło na mnie duże i pozytywne wrażenie. Pan profesor prezentował nam wiele ciekawych pokazów, które miały nieraz zaskakujący finał. Widzieliśmy zachowanie różnych ciał w sytuacjach, które na pierwszy rzut oka powinny wyglądać nieco inaczej. Eksperymenty przypominały sztuczki wykorzystywane np. w cyrku. Sądzę, że te pokazy przekonały wiele osób, że fizyka wcale nie musi być nudna.

Iwona Małysa kl. II a