Serdecznie zapraszamy uczniów klas pierwszych do wzięcia udziału w Konkursie Ortograficznym „Ortografia i biografia”, który odbędzie się 11 września 2014r. Więcej informacji znajdziesz w regulaminie konkursu.

stare_pioro

SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

Ortografia i biografia

1. Założenia ogólne:
  • Konkurs jest adresowany do uczniów klas pierwszych KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów w Krakowie.
  • Organizatorem jest KOSTKA Publiczne Gimnazjum Jezuitów w Krakowie.
  • Komisję, która będzie czuwać nad prawidłowym przebiegiem konkursu, powołuje Dyrekcja KOSTKI.
  • Organizatorzy konkursu przewidują nagrody dla zwycięzców, które zostaną wręczone w Dniu Patrona Szkoły, tj. 18 września 2014r.
  1. Cele konkursu:
  • Celem Dyktanda jest zapoznanie się / lub poznanie życiorysu Patrona Szkoły, propagowanie zasad poprawnej polszczyzny wśród uczniów KOSTKI, sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych wykorzystywanych w tekście pisanym oraz sprawdzenie umiejętności pisania ze słuchu.
  • upowszechnianie kultury języka wśród uczniów;
  • bogacenie języka ojczystego;
  • rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań językiem polskim;
  • wdrażanie do zdrowej rywalizacji.
  1. Założenia organizacyjne:
  • Udział w konkursie biorą wszyscy uczniowie klas pierwszych;
  • Dyktando odbędzie się 11 września 2014 r. podczas lekcji;
  • Termin ogłoszenia wyników: 18 września 2014 r.

Agnieszka Szefer – Walas, nauczyciel języka polskiego

Katarzyna Kowalczyk, nauczyciel języka polskiego oraz opiekun SU