Ostatni weekend września 27-28.09.2019 r. upłynął w KOSTCE pod hasłem „Wielka zbiórka elektrośmieci i makulatury”. Jest to cykliczna akcja organizowana przez Radę Rodziców i Biuro Rozwoju i Promocji Szkoły z licznym udziałem uczniów naszej szkoły i ich rodzin, a także nauczycieli, pracowników AiO i mieszkańców osiedla „Na Kozłówce”. Zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem, w sumie zebraliśmy 4000 kg makulatury i 1398 kg sprzętu elektronicznego. Każdy uczestnik zbiórki otrzymał drobny upominek, a uzyskane środki zostaną przeznaczone na zakup papieru ksero.

Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę surowców wtórnych dziękujemy i cieszymy się, że KOSTKA mogła dołączyć do międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata”, a naszą młodzież uwrażliwić na działalność związaną z ochroną środowiska.

Aneta Pietrzyk, nauczyciel bibliotekarz i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły