Pod koniec listopada klasa I c zaczęła przygodę z realizacją innowacji pedagogicznej pt. „Przedszkole – podróż sentymentalna oraz autorefleksja dotychczasowych umiejętności”. Projekt polega na prowadzeniu zajęć przez uczniów KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów im. Św. Stanisława Kostki w Krakowie w sąsiadującym z nami Przedszkolu Samorządowym nr 36 w Krakowie. Tematykę pierwszych zajęć zaproponowała męska część klasy. Chyba nie trudno zgadnąć, że naszych panów pasjonuje piłka nożna. Lekcję brawurowo i profesjonalnie poprowadzili Michał, Bartek i Damian, którzy na co dzień z zapałem trenują tę dyscyplinę w jednym z popularnych krakowskich klubów sportowych. Na początku opowiedzieli „motylkom” o historii piłki nożnej, o zasadach panujących na boisku, o pracy sędziego, o karach, jakie otrzymuje gracz za „nieładne” zachowanie. Następnie maluszki mogły przymierzyć profesjonalny strój piłkarza i strzelić gola do wcześniej przygotowanej bramki. Na zakończenie młodzież przeprowadziła konkurs wiedzy i ochoczo rozdawała lizaki za poprawne odpowiedzi. Naszym nowym 3-letnim przyjaciołom do gustu przypadła lektura o Franklinie, który chciał grać w piłkę nożną.

Katarzyna Kowalczyk, nauczyciel języka polskiego,opiekun SU