Przedostatnią lekcję w przedszkolu przeprowadził Jakub Grzesiak. Uczeń planuje swe życie związać ze sztuką gotowania, czym również starał się zarazić maluchy. Po ciekawym wykładzie na temat higieny w kuchni oraz zdrowego odżywiania, nasz „nauczyciel” przeprowadził quiz o przyniesionych owocach. Okazało się, że maluchy na co dzień jedzą sporo witamin i znają nawet mango. Następnie dzieci przystąpiły do zajęć praktycznych. Kuba zadbał, by „Biedronki” mogły zajadać się przepysznymi słodkościami, które same przygotują, dlatego zaproponował sałatkę owocową. Nasi milusińscy z wielkim zaangażowaniem obierali gruszki, dzielili mandarynki na cząstki i wybierali pestki z winogron. Po raz kolejny przyjemnie i pożytecznie spędziliśmy czas na godzinie wychowawczej.

Katarzyna Kowalczyk, nauczyciel języka polskiego,opiekun SU