Dnia 14.04.2016 roku w KOSTCE odbył się II WIELKANOCNY TURNIEJ KOSZYKÓWKI organizowany w ramach I Igrzysk Gimnazjów Katolickich w Krakowie. Do rozgrywek przystąpiło sześć reprezentacji tj. Gimnazjum Sióstr Prezentek, Publiczne Gimnazjum Salezjanek, Salezjańskie Gimnazjum, Gimnazjum im. św. Rodziny z Nazaretu, Gimnazjum Jezuickie jak również przedstawiciele naszej KOSTKI- Publicznego Gimnazjum Jezuitów.

Turniej rozgrywany był w dwóch grupach z których najlepsze drużyny walczyły o miejsca na podium. W meczu o trzecie miejsce Gimnazjum św. Rodziny pokonało  Publiczne Gimnazjum Salezjanek wynikiem 19:4. Natomiast w finale drugi rok z rzędu swoją przewagę nad innymi drużynami pokazało Gimnazjum Sióstr Prezentek  wygrywając z Salezjańskim Gimnazjum 23:9.

Dodatkowym wyzwaniem przygotowanym dla zawodników był konkurs rzutów za 3 punkty. Każda drużyna wystawiła po jednym najlepszym strzelcu, który z rzędu oddawał 10 rzutów do kosza. Zwycięzcą został Adam Siwek z Salezjańskiego Gimnazjum, który okazał się najbardziej skuteczny w tej dziedzinie. Spośród wszystkich zawodników został również wybrany MVP turnieju, którym został Jakub Śliwa grający w barwach „Prezentek”.

Reprezentacja naszej szkoły pomimo wielkiego wysiłku oraz starań nie zdołała pokonać swoich rywali i tym samym nie awansowała dalej. Mimo tego należą im się brawa i gratulacje za walkę, którą podjęli na boisku.

Oprócz części sportowej na II WIELKANOCNYM TURNIEJU nie zabrakło dobrej zabawy, którą zapewnił nasz wspaniały zespół  cheerleaders. Swoimi występami dziewczyny wzbudziły podziw u wszystkich obecnych na sali. Ponadto do wspólnej zabawy i  tańca namówiły kibiców, zawodników a nawet nauczycieli.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i nieocenioną pomoc w organizacji turnieju. W sposób szczególny dziękujemy firmom Es System K oraz OKNOPLAST za przekazanie cennych firmowych gadżetów, którymi mogliśmy nagrodzić wszystkich uczestników turnieju.

Zespół ds. aktywności ruchowej, rekreacji i sportu.