W poniedziałek, 14 marca 2016 r.  w Katolickim Liceum Świętej Rodziny odbyła się GALA FINAŁOWA V KONKURSU RECYTATORSKIEGO NIEKTÓRZY LUBIĄ POEZJĘ, tym razem poświęcona poetce Julii Hartwig. Na początku Przewodniczący Jury Konkursu – aktor Teatru Ludowego – p. Piotr Piecha poprowadził  krótkie warsztaty poetyckie dla wszystkich uczestników konkursu, później poznaliśmy bliżej biografię poetki, a następnie miała miejsce najważniejsza część tego spotkania, czyli ogłoszenie wyników konkursu. Podczas gali wręczono nagrody kilkunastu uczniom małopolskich szkół. KOSTKĘ reprezentowało pięcioro uczniów: Daniel Czerniawski, Oliwia Janiczek, Zuzanna Mędygrał, Alicja Rygiel i Agata Woźny. Był to dla nas wyjątkowy dzień, bo aż troje uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych:

I miejsce zdobył Daniel Czerniawski z klasy 2b
za wiersze Julii Hartwig pt. „Piosenka kloszardów” i „Obudź się”

konkurs fotograficzny daniel czerniawski

Wyróżnienie otrzymały: Oliwia Janiczek z klasy 3b i Zuzanna Mędygrał z klasy 2f

Gratulujemy nagrodzonym! Jesteśmy dumni z zaangażowania wszystkich biorących udział
w konkursie. Do pozostałych uczniów, którzy jeszcze mają wątpliwości czy warto się angażować i rozwijać swoje talenty kierujemy krótkie przesłanie, parafrazując słowa Julii Hartwig:

Obudź się, duszo recytatora, gdzie jesteś? Może ukryłaś się? Co stoi na przeszkodzie?

Agnieszka Korczak, koordynator KOSTKA MAGIS

Aneta Pietrzyk, nauczyciel bibliotekarz i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły