W dniu 18. września br., a więc w dniu Święta Patrona Szkoły, zorganizowane zostały I Międzyklasowe Zawody Sportowe o Puchar Dyrektora „KOSTKI”. Pomysłodawcami oraz głównymi Organizatorami Zawodów byli Nauczyciele Wychowania Fizycznego w „KOSTCE”, mgr Grzegorz Jakubiszyn i mgr Ewa Sadłoń, we współpracy z pozostałymi Nauczycielami oraz Dyrektorem, Ojcem Pawłem Brożyniakiem SJ. Patronat honorowy nad Zawodami objął Prowincjał Wojciech Ziółek SJ.

We wtorkowe przedpołudnie 81 Uczennic i Uczniów rywalizowało w trzech dyscyplinach sportowych – piłce nożnej, koszykówce i siatkówce . Zwyciężyła Klasa Sportowo-Turystyczna 1B i przez najbliższy rok może cieszyć się z posiadania Pucharu Dyrektora.

Zawody o Puchar Dyrektora składały się z trzech Turniejów, z których rezultaty osiągane przez poszczególne Klasy wliczały się do Klasyfikacji Generalnej Zawodów. Za zwycięstwo w pojedynczym Turnieju Klasa otrzymywała 5 punktów, za II miejsce – 4 punkty, itd. O zajęciu miejsca w Klasyfikacji Końcowej decydowała suma zdobytych punktów. Klasa 1B zwyciężyła dwukrotnie – w piłce nożnej i siatkówce – oraz raz była druga (w koszykówce) i z łączną liczbą 14 punktów zwyciężyła w całych Zawodach. Tuż za „pierwszakami” uplasowały się starsze Koleżanki i Koledzy z Klasy 2B, tracąc do zwycięzców zaledwie 1 punkt!

Okazja do rewanżu nadejdzie już za niecały rok, bowiem II edycja Zawodów odbędzie się 18. września 2013r.

Poniżej przedstawiona jest Klasyfikacja Generalna Zawodów oraz wyniki poszczególnych Turniejów: