Popularność szachów w naszej szkole bardzo wzrosła. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów zorganizowany został pierwszy w historii szkoły turniej szachowy.
W rywalizacji przede wszystkim wystąpili zawodnicy Kostki. Gościliśmy również reprezentantów innych szkół. W turnieju łącznie wzięły udział 43 osoby, jak na pierwszy raz to bardzo dużo.
Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 8 rund. Każdy zawodnik w danej partii na jej rozegranie miał 15 minut.
Sędziami turnieju byli Panowie Wiesław oraz Paweł Kasperek z Tarnowa.
Bezkonkurencyjnym Mistrzem został Jakub Cichoń (KOSTKA) który ma na koncie wiele zwycięstw w różnych turniejach szachowych.
Drugie miejsce zajął Jakub Kierys (KOSTKA) natomiast trzecie miejsce zajął reprezentant  ZSO 17 Wolański Nikodem.
Najlepszą zawodniczką okazała się Zofia Węgrzyn (SP 148) zajmując 19 miejsce.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom.
Zapraszamy na zajęcia szachowe w naszej szkole odbywające się o godzinie 7.00 w poniedziałki.