Dzień otwarty 2019

Droga młodzieży! Drodzy rodzice kandydatów do naszej szkoły!

Zapraszam na dzień otwarty do KOSTKI Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie, który przygotowaliśmy 29 marca 2019 roku w godzinach od 15:00 do 18:30.

Nieustanne zmiany społeczne i idące za nimi również zmiany systemu edukacji sprawiły, że przygotowaliśmy dla Was wyjątkową ofertę, odpowiadającą Waszym potrzebom.

W KOSTCE kładziemy nacisk przede wszystkim na wszechstronny rozwój wychowanków oraz solidną wiedzę, która pozwoli doskonale przygotować się do egzaminów dojrzałości oraz kontynuować edukację na upragnionych kierunkach studiów. W zaproponowanej ofercie łączymy rozwój intelektualny z rozwojem osobistym. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość nabycia praktycznych doświadczeń, biorąc udział w innowacyjnych projektach pod opieką strategicznych partnerów liceum: Akademii IGNATIANUM, Uniwersytetu Rolniczego oraz firm: InPhoTech, Oknoplast, Cisco.

KOSTKA należy do sieci ponad 800 szkół jezuickich z całego świata. Z kilkoma z nich realizujemy ciekawe projekty partnerskie oraz wymiany międzynarodowe. Uczniom umożliwiamy również podejmowanie kształcących praktyk, a także stażu w firmach, które z nami współpracują. Kameralna i przyjazna atmosfera, świetnie wyposażone, nowoczesne pracownie i sale lekcyjne oraz jednozmianowość nauki są niezaprzeczalnymi atutami naszej szkoły.

„Nie bój się pragnąć!” – tą dewizą kierował się w życiu św. Stanisław Kostka, patron naszej szkoły. Każdy młody człowiek, który do nas dołączy, jest dla nas wyjątkowy i ważny, bo w jego sercu ukryte są pragnienia. Dlatego kadra szkoły, tworzona przez wspaniałych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz krąg wyjątkowych Przyjaciół KOSTKI wspiera każdego, kto przez swoją sumienną pracę pragnie poczuć satysfakcję i radość ze spełniających się w życiu marzeń.

                       

                   Serdecznie zapraszam do KOSTKI

 o. Tomasz Nogaj SJ

dyrektor KOSTKI