We wtorek 17 XII 2013r. w naszej szkole gościliśmy wolontariuszy fundacji propagującej bezpieczną energię atomową. W dwugodzinnych zajęciach brali udział uczniowie klas trzecich. Przedstawiono różne rodzaje energii używane w naszych domach. Porównywano koszty ich zużycia dla gospodarstw jedno, dwu i wieloosobowych. Teoria przeplatana była konkursami. Uczniowie wygrywali interesujące książki. Wszyscy uczestnicy brali udział w ankiecie , która wykazywała ile promieniowania w ciągu roku dostał każdy z nas. Okazało się, że czynni palacze pochłaniają bardzo dużą dawkę promieniowania! Na koniec próbowano obalić mit szkodliwości energii atomowej, omówiono działanie elektrowni jądrowej.

Przyszłość pokaże, czy młodzi ludzie nauczą się żyć w świecie gdzie energia atomowa będzie używana na co dzień.

Zdzisława Rogozińska, nauczyciel fizyki

Paweł Mika, nauczyciel informatyki i zajęć technicznych