Na początku grudnia Kostka podjęła kolejną współpracę. Tym razem zacieśniamy więzi ze Szkołą Podstawową nr 27 im. Marii Konopnickiej w Krakowie. Nasi wolontariusze w każdy piątek odwiedzają tamtejszą świetlicę i opiekują się dziećmi w wieku 7-10 lat. Kostkowicze pomagają maluchom w odrabianiu lekcji, bawią się oraz towarzyszą wychowawcom świetlicy w przygotowywaniu zajęć. Pierwsze spotkanie miało charakter integracyjny. Podczas różnych zabaw mieliśmy okazję dobrze się poznać i zaprzyjaźnić. Dla naszych uczniów było to spore przeżycie i podróż sentymentalna, ponieważ podjęli pracę w szkole, którą jakiś czas temu ukończyli.

Serdecznie dziękujemy p. Sylwii Tyszkiewicz za umożliwienie podjęcia przemiłej współpracy.

Katarzyna Kowalczyk,nauczyciel języka polskiego, koordynator ds. wolontariatu

Agnieszka Szefer – Walas, nauczyciel języka polskiego