Klasa B – Profil biologiczno-chemiczny

Profil biologiczno-chemiczny – liceum czteroletnie

Przedmioty na poziomie rozszerzonym:  biologia, chemia, matematyka

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacyjnym: język polski, matematyka, biologia, chemia

Wybierz nowoczesną edukację z przyszłością!

Świat przyrody to zbiór niezwykłych elementów, które wzajemnie się przenikają. Poznanie zasad ich funkcjonowania umożliwia rozwój naszej cywilizacji. W klasie biologiczno-chemicznej, dzięki nowatorskim zajęciom laboratoryjnym z biologii oraz chemii przeprowadzanym w profesjonalnych pracowniach, poznasz tajniki funkcjonowania otaczającego nas świata. Dzięki rozszerzonemu programowi nauczania matematyki zdobędziesz dodatkowe umiejętności, które ułatwią Ci studiowanie kierunków przyrodniczych czy medycznych.

Kształcenie w tej klasie umożliwi Ci aplikowanie na liczne kierunki studiów, takie jak m.in.: medycyna, pielęgniarstwo, biologia, chemia, biotechnologia, inżynieria biomedyczna, inżynieria chemiczna, inżynieria materiałowa i procesowa, fizjoterapia czy ochrona środowiska.

Klasie patronuje Uniwersytet Rolniczy, który oferuje:

możliwość uczestniczenia w zajęciach związanych z racjonalnym wykorzystaniem zasobów przyrodniczych i ochroną środowiska naturalnego oraz wybranych procesów zachodzących w żywych organizmach,

zapoznanie się z najnowszymi osiągnięciami w naukach przyrodniczych,

przeprowadzanie własnych obserwacji bioróżnorodności w środowisku,

obserwowanie zmian procesów zachodzących w środowisku z wykorzystaniem nowoczesnych metod analitycznych, cytogenetycznych i biotechnologicznych,

zajęcia o charakterze praktycznym ( ćwiczenia laboratoryjne, warsztaty).